Odszkodowania pomoc prawna Lublin

W ramach naszej działalności oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania od odpowiedzialnych podmiotów dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, a także w innego typu zdarzeniach losowych.

Od początków działalności naszej kancelarii zatrudniamy zespół specjalistów, którzy zajmują się jedynie tą tematyką. Pomagamy naszym klientom w uzyskaniu odszkodowania za śmierć bliskiej osoby, błąd medyczny, czy z powodu wypadku. Oferujemy pomoc w przypadku umów zarówno ubezpieczenia grupowego, jak i na życie, na mieszkanie i nie tylko.

Pomoc przy uzyskaniu odszkodowania

Niestety pozyskanie środków od swojego ubezpieczyciela nie zawsze jest tak łatwe, jak by się mogło wydawać. Czasami sprawa okazuje się być dużo bardziej skomplikowana. W takich sytuacjach przydatne może się okazać wsparcie prawne. Niesiemy pomoc przy staraniu się o zwrot kosztów leczenia, odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, czy zadośćuczynienia za krzywdy.

Osoby ubiegające się o odszkodowanie bardzo często znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Dlatego tak ważne jest, by do każdego klienta podchodzić z empatią oraz w sposób indywidualny. Zdarza się, że wypłacane kwoty odszkodowania są zaniżane lub klient spotyka się z odmową, z którą się nie zgadza. Decyzja ubezpieczyciela nie musi być jednak ostateczna. Właśnie w takiej sytuacji można skorzystać z pomocy prawnej. Pomoc dla klienta może obejmować działania, które mogą pozwolić na pozyskanie wyższych środków w formie odszkodowania, jak i spór dotyczący uznania konieczności wypłaty odszkodowania.

W ramach działań świadczona jest pomoc prawna już na etapie przedsądowym, obejmująca: wezwanie do zapłaty, zawarcie ugody, post pojednawcze, mediację, czy gromadzenie niezbędnej dokumentacji. Służymy poradami również na etapie zbierania materiału dowodowego oraz pomagamy stwierdzić, czy ewentualne powództwo byłoby zasadne. Następnym etapem jest reprezentowanie klienta przed sądem powszechnym.

Z uwagi na obsługę prawną Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. Kancelaria nie podejmuje się prowadzenia spraw przeciwko temu zakładowi ubezpieczeń.